Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Рішення АМКУ щодо накладення штрафу на ДП «Укрспирт» у розмірі 33 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку є законним

0 95

Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості «Укрспирт» звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Антимонопольного комітету України про визнання недійсним його рішення від 20 грудня 2018 року № 748-р у справі № 126-26.13/116-18.

У цьому рішенні АМКУ зазначено, що протягом 2017 – першого півріччя 2018 року ДП «Укрспирт» займало монопольне (домінуюче) становище на загальнодержавному ринку оптової реалізації спирту етилового ректифікованого з часткою 100 % та протягом вказаного періоду без об’єктивно виправданих причин встановлювало для покупців ціни на спирт на різному рівні, без прив’язки до обсягів закупівлі чи інших обґрунтованих критеріїв, тобто у дискримінаційний спосіб.

Такі дії ДП «Укрспирт» АМКУ визнав зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку у вигляді вчинення дій, що можуть призвести до обмеження конкуренції та ущемлення інтересів інших суб’єктів господарювання (покупців), які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку (ч. 1 ст. 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції»).

За вказані порушення на ДП «Укрспирт» накладено штраф у розмірі 33 млн грн та зобов’язано у двомісячний строк з дати отримання рішення усунути причини виникнення і припинити порушення законодавства про захист економічної конкуренції та щомісячно протягом року звітувати про його застосовування.

Позовні вимоги ДП «Укрспирт» обґрунтовані тим, що спірне рішення є незаконним та необґрунтованим у зв’язку із: неповним з`ясуванням та недоведеністю обставин, які мають значення для справи, невідповідністю викладених у рішенні АМКУ висновків обставинам справи, неправильним застосуванням норм матеріального права.

Господарський суд міста Києва рішенням від 29 серпня 2019 року, залишеним без змін постановою Північного апеляційного господарського суду від 10 грудня 2019 року, у задоволенні позову відмовив повністю, мотивуючи відсутністю визначених законом підстав для визнання недійсним рішення АМКУ.

5 березня 2020 року Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду рішення судів попередніх інстанцій залишив без змін, а касаційну скаргу ДП «Укрспирт» – без задоволення.

Детальніше ознайомитися зі справою № 910/2921/19 можна за посиланнями:http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/84123381;http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/86398104.

Автор

  • Ковальский Віктор Семенович

    Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути матеріали

Залиште коментар