Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Перетин лінії розмежування на Донбасі

0 125

Перетинати лінію розмежування можна тільки через встановлені пункти в’їзду-виїзду (КПВВ). На даний момент їх 5.

Для Луганської області:

  • КПВВ «Станиця Луганська»

Для Донецької області:

  • КПВВ «Майорське»
  • КПВВ «Мар’їнка»
  • КПВВ «Новотроїцьке»
  • КПВВ «Гнутове»

Що потрібно для перетину лінії розмежування?

Для громадян України – необхідно оформити дозвіл і пред’явити один з наступних документів:

  • паспорт громадянина України
  • паспорт громадянина України для виїзду за кордон
  • тимчасове посвідчення громадянина України

Іноземцям або особам без громадянства – необхідно оформити дозвіл і пред’явити один з документів, передбачених ст. 15 Закону України “Про правовий статус іноземців або осіб без громадянства”:

  • національний паспорт або документ, що його замінює
  • посвідчення особи без громадянства
  • посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
  • свідоцтво на постійне або тимчасове проживання

Де можна оформити електронну перепустку (дозвіл)?

  • на офіційному веб-порталі за адресою urp.ssu.gov.ua (ми рекомендуємо користуватися цим способом)
  • подавши заяву (лист із заявою) в координаційний центр або координаційну групу

Важливо: оформлення перепустки здійснюється безкоштовно протягом 15 календарних днів. Заповнення анкети на сайті НЕ вимагає сканування або надання копій будь-яких документів.

УВАГА! Якщо при заповненні анкети ви допустили помилку, Вам необхідно надіслати короткий лист на адресу atc@ssu.gov.ua, в якому необхідно вказати номер вашої заявки, суть проблеми, а також представити скан-копію вашого паспорта. Зверніть увагу, що відповіді ви не отримаєте, тому повинні самостійно перевірити, чи внесені зміни в вашу заявку.

Як переконатися, що Вас включили в базу електронних перепусток (дозволів)?

Кращим способом упевнитися, що відомості про Вас є в базі, є подача (повторної) електронної заявки на веб-порталі. Якщо Вам відмовлено в прийнятті Вашої заявки – значить Ваші серія і номер паспорта вже є в базі. Якщо ж Ваша заявка прийнята до обробки, приблизно через 15 календарних днів ви зможете побачити статус «Оформлено». Дана процедура дозволить Вам або упевнитися, що Ви вже є в базі, або ж, додатково підстрахуватися.

Які документи підтверджують особистість дітей?

  • Для дітей до 14 років – в’їзд здійснюється при пред’явленні свідоцтва про народження дитини або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
  • Для дітей від 14 років – при пред’явленні паспорта громадянина України або паспорта громадянина України для виїзду за кордон.
  • До 1 травня 2020 року діти віком 14-16 років, які не встигли оформити паспорт громадянина України чи закордонний паспорт, або втратили його. Можуть здійснити в’їзд за свідоцтвом про народження. Постанова Кабміну від 29 січня 2020 року

Який порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію дітей, які не досягли 16-річного віку?

Перетин лінії зіткнення дітьми, які не досягли 16-річного віку, відбувається за правилами перетину державного кордону України, затвердженими Постановою КМУ від 27.01.1995 № 57:

  1. В’їзд дітей на тимчасово окуповану територію України здійснюється за згодою обох батьків (усиновлювачів) та в їх супроводі або в супроводі осіб, уповноважених ними.
  2. В’їзд на тимчасово окуповану територію дітей, які не досягли 16-річного віку, у супроводі одного з батьків або інших осіб, здійснюється:
  • за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків, який відсутній в пункті пропуску
  • без нотаріально завіреної згоди іншого з батьків
  • якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства (якщо про це є відмітка у свідоцтві про народження дитини);
  • або в разі пред’явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій: свідоцтва про смерть другого з батьків; рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків; рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім; рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним; рішення суду про надання дозволу на виїзд громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків; довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстави внесення відомостей про батька відповідно до ч. 1 статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини в супроводі одинокої матері)

Який порядок виїзду з тимчасово окупованої території дітей, які не досягли 14-річного віку і дітей у віці від 14 до 16 років?

  • Для дітей до 14 років – виїзд здійснюється при пред’явленні свідоцтва про народження дитини або його паспорта громадянина України для виїзду за кордон у супроводі одного з батьків (або особи, уповноваженої одним з батьків нотаріально завіреної довіреністю). У що супроводжує має бути дозвіл фізичній особі (пропуск).
  • Для дітей від 14 до 16 років – виїзд здійснюється при пред’явленні паспорта громадянина України або паспорта для виїзду.

Як перетинати лінію розмежування іноземцям та особам без громадянства

Іноземцям або особам без громадянства – необхідно оформити дозвіл і пред’явити один з документів, передбачених ст. 15 Закону України “Про правовий статус іноземців або осіб без громадянства”:

  • національний паспорт або документ, що його замінює
  • посвідчення особи без громадянства
  • посвідчення особи без громадянства для виїзду за кордон
  • свідоцтво на постійне або тимчасове проживання

Де можна оформити електронну перепустку (дозвіл)?

  • на офіційному веб-порталі за адресою urp.ssu.gov.ua (ми рекомендуємо користуватися цим способом)
  • подавши заяву (лист із заявою) в координаційний центр або координаційну групу

Важливо: оформлення перепустки здійснюється безкоштовно протягом 15 календарних днів. Заповнення анкети на сайті НЕ вимагає сканування або надання копій будь-яких документів.

УВАГА! Якщо при заповненні анкети ви допустили помилку, Вам необхідно надіслати короткий лист на адресу atc@ssu.gov.ua, в якому необхідно вказати номер вашої заявки, суть проблеми, а також представити скан-копію вашого документа. Зверніть увагу, що відповіді ви не отримаєте, тому повинні самостійно перевірити, чи внесені зміни в вашу заявку.

Як переконатися, що Вас включили в базу електронних перепусток (дозволів)?

Кращим способом упевнитися, що відомості про Вас є в базі, є подача (повторної) електронної заявки на веб-порталі. Якщо Вам відмовлено в прийнятті Вашої заявки – значить Ваші дані документа вже є в базі. Якщо ж Ваша заявка прийнята до обробки, приблизно через 15 календарних днів ви зможете побачити статус «Оформлено». Дана процедура дозволить Вам або упевнитися, що Ви вже є в базі, або ж, додатково підстрахуватися.

Де фіксується, що я перетинав лінію розмежування?

Інформація про осіб та транспортні засоби, які в’їжджають чи виїжджають з тимчасово окупованих територій, фіксується працівниками Держприкордонслужби. У документах, що подаються на контроль проставляється спеціальна відмітка.

ВАЖЛИВО! Термін дії перепустки на в’їзд-виїзд до тимчасово окупованих територій для іноземців та осіб без громадянства – 20 днів! Враховуйте це при плануванні Вашої поїздки.

Матеріал підготовлено Восток SOS спільно з Міністерством культури молоді та спорту 

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар