Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

СБУшники платитимуть за завдану державі шкоду

0 131

Розмір завданої шкоди встановлять під час службового розслідування

Центральне управління Служби безпеки України наказом № 1954 затвердило Порядок проведення у СБУ службового розслідування для встановлення причин завдання шкоди державі, її розміру та винних осіб.

Службове розслідування проводиться для подальшого притягнення винних осіб до матеріальної відповідальності для відшкодування завданої державі шкоди.

Розслідування може не призначатися, якщо причини завдання шкоди державі, її розмір та винна особа встановлені за результатами аудиту (перевірки), інвентаризації, досудового розслідування або судом.

Всі судові рішення українських судів доступні у VERDICTUM.

В такому випадку командир (начальник) не пізніше ніж у 15—денний строк з дня отримання результатів аудиту, інвентаризації, досудового розслідування або рішення суду видає наказ про притягнення до матеріальної відповідальності із зазначенням суми, що підлягає стягненню. Наказ доводиться до відома винного під підпис.

Притягнення співробітників СБУ до матеріальної відповідальності не звільняє їх від дисциплінарної, адміністративної чи кримінальної відповідальності.

Співробітники СБУ можуть бути притягнуті до матеріальної відповідальності протягом трьох років з дня виявлення шкоди.

Завдана державі шкода не підлягає відшкодуванню, а особи звільняються від матеріальної відповідальності, якщо шкоду завдано внаслідок:

— дії непереборної сили,

— необхідної оборони,

— крайньої необхідності,

— виконання наказу або розпорядження командира (начальника), крім випадків виконання явно злочинного наказу або розпорядження,

— виправданого службового ризику,

— затримання особи, що вчинила злочин,

— фізичного або психічного примусу,

— виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації,

— смерті винної особи.

Зазначені обставини з’ясовуються під час проведення службового розслідування.

Як вже писала ЮРЛІГА, набрав чинності Закон про матеріальну відповідальність військових

Нагадуємо, Верховний Суд дозволив критикувати спосіб життя службовців СБУ

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар