Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

КЦС ВС відклав розгляд справи щодо витребування квартири з чужого незаконного володіння

0 124

Верховний Суд у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного цивільного суду 29 січня 2020 року ухвалив відкласти до 12 лютого 2020 року справу за позовом про витребування майна (квартири) з чужого незаконного володіння, визнання права власності, визнання недійсним договору іпотеки, скасування рішень, виселення та за зустрічним позовом про відшкодування витрат на поліпшення квартири (справа № 761/17142/15-ц, провадження № 61‑2309св19).

Колегія суддів також розглянула клопотання представника позивача про розгляд справи з викликом сторін і постановила ухвалу про відмову в його задоволенні.

Відповідно до ч. 1 ст. 402 ЦПК України в суді касаційної інстанції скарга розглядається за правилами розгляду справи судом першої інстанції в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи з урахуванням ст. 400 цього Кодексу. У разі необхідності учасники справи можуть бути викликані для надання пояснень у справі.

Суд касаційної інстанції не встановив необхідності надання пояснень сторонами у зазначеній справі, тому підстав для розгляду справи за участю сторін на стадії касаційного перегляду судових рішень немає.

Довідково. У цій справі позивачка просила суд витребувати з чужого незаконного володіння квартиру, яку вона придбала 2005 року. У 2014 році їй стало відомо, що право власності на спірну квартиру зареєстровано за іншою особою. Згодом це право кілька разів переходило до інших власників, останній з яких передав квартиру в іпотеку банку.

Суд першої інстанції задовольнив позов, зокрема врахувавши, що у грудні 2012 року  спірна квартира вибула з володіння позивачки поза її волею та на підставі підробленої ухвали районного суду. Однак апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції та відмовив у задоволенні позову.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар