Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Резонансні справи, які можуть бути цікавими для правників, ЗМІ та громадськості

0 338

21 січня об 11:30 Велика Палата ВС розгляне справу № 910/2861/18 за позовом Київського національного лінгвістичного університету до ТОВ «ТМО «Ліко-Холдінг» про зобов’язання виконати інвестиційний договір, а саме передати позивачеві 2500 кв. м загальної площі студентського гуртожитку. У цій справі ТОВ «ТМО «Ліко-Холдінг» заявило зустрічний позов про розірвання зазначеного договору. ТОВ, як замовник будівництва, збудував і ввів в експлуатацію будинок, частиною якого є спірне майно, а до університету перейшли права інвестора будівництва в частині, що відповідає площі гуртожитків.Цього тижня Велика Палата Верховного Суду розгляне низку справ, які можуть бути цікаві правникам, журналістам і громадськості.

Крім того 21 січня об 11:30 відбудеться судове засідання у справі № 910/11287/16, що була передана на розгляд Великої Палати ВС Касаційним господарським судом у складі Верховного Суду з огляду на наявність підстав для відступу від висновків Верховного Суду України, викладених у постанові від 18 жовтня 2017 року у справі № 910/8318/16. У цій постанові, зокрема, зазначено, що відсутність взаємної згоди сторін спору на його вирішення комерційним судом (арбітражем), оформленої відповідним арбітражним застереженням, незалежно від попередньої домовленості про це, виключає можливість розгляду спору таким судом, а також те, що у разі відсутності такого застереження господарський суд зобов’язаний припинити провадження у справі лише за наявності волі обох сторін про розгляд конкретного спору арбітражем, оформленої відповідним зверненням до суду.

У справі № 910/11027/18, розгляд якої призначено на 14:00 21 січня, Велика Палата ВС має вирішити питання щодо визначення моменту, з якого починається перебіг позовної давності у спорах за позовами Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про стягнення шкоди в порядку ч. 5 ст. 52 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а саме: з моменту виявлення операції та осіб, що заподіяли шкоду, і встановлення її розміру чи з моменту завершення ліквідаційної процедури банку та складання ліквідаційного балансу.

На 21 січня на 15:30 призначено розгляд справи № 908/137/18 за позовом фізичних осіб до ТОВ «ДТЕК ПАУЕР ТРЕЙД» про визнання недійсними правочинів щодо зобов’язання акціонерів ПАТ «ДТЕК Дніпроенерго» продати прості акції на вимогу відповідача відповідно до публічної безвідкличної вимоги про придбання акцій у всіх власників акцій Товариства. Позов мотивований тим, що правочин щодо обов’язкового викупу акцій Товариства на підставі ст. 65-2 Закону України «Про акціонерні товариства» (сквіз-аут) є неправомірним, здійсненим на порушення норм Конституції України та Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

У засіданні, що відбудеться 22 січня о 10:00, Велика Палата ВС розгляне справу, що містить виключну правову проблему, яка стосується тлумачення і застосування судами ст. 375 Кримінального кодексу України (постановлення суддею (суддями) завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови).

Передаючи цю справу на розгляд ВП ВС, колегія суддів Касаційного кримінального суду у складі ВС вказала на наявність суперечностей у позиціях судів касаційної інстанції щодо можливості визнання «неправосудним» судового рішення, яке не було скасоване в порядку, установленому процесуальним законом.

22 січня в порядку письмового провадження Велика Палата ВС розгляне зразкову справу № 240/6263/18 щодо перерахунку пенсій особам, звільненим з військової служби, які отримують пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Джерело: ЮВУ

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар