Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні зросли ставки на деякі податки. Зокрема на нерухомість

0 110

У 2016 році український уряд ввів податок на нерухомість або так званий податок на розкіш. Платити в казну повинні були ті, у кого житлова площа перевищує встановлені пільгові межи. Протягом останніх трьох років сума внеску в скарбницю змінювалася залежно від розміру прожиткового мінімуму і від суми мінімальної зарплати. Останній показник істотно виріс і з 2020 року він складає 4723 грн. Тому виросла і сума податку на розкіш. Податок на нерухомість платять абсолютно всі – і фізособи, і юрособи. Платити потрібно, якщо площа квартири або будинку вище наступних показників:
квартира більше 60 квадратних метрів;
будинок більше 120 квадратних метрів.
Податок стягується з надлишку площі. Тобто, з квартири у 70 квадратних метрів платити доведеться за 10 квадратних метрів. Про те пільга не поширюється на певні випадки і тоді потрібно платити за всю площу нерухомості:
1 квартира або будинок перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної податком площі;
2 не поширюється пільгова норма і на об’єкти, які використовуються для отримання прибутку – здаються в оренду, використовуються в якості офісу.
Розмір податку встановлюється органами місцевої влади. Для кожного платника важливо з’ясувати розмір і умови сплати.
Про те на державному рівні встановлено верхню межу – не більше 1,5% від мінімальної заробітної плати. У зв’язку із зростанням мінімальної зарплати збільшиться і зростання суми податку до 70 грн.
Щоб заплатити податок і не бути оштрафованим необхідно уважно ознайомитися з повідомленням від податкової, яке має надійти поштою. У конверті має бути квітанція, за якою і потрібно буде здійснити платіж протягом 60 днів. Варто відзначити, що штрафи за прострочений платіж або відмову платити податок є значними.
Крім податків на розкіш і нерухомість українців обклали і іншими платежами. Зокрема, влада хоче штрафувати телевізійні канали за надлишок російського контенту і мови країни-агресора.
В першу чергу це стосується рекламних роликів.
Не пощастило і власникам машин з іноземною реєстрацією. Так званих евробляхеров все ж почнуть штрафувати за відсутність вітчизняних документів і номерних знаків у машини.
Не залишили осторонь і підприємців. Органи влада збільшили штрафи для бізнесу за порушення правил і норм ведення обліку та сплати податків.
Джерело: ЮВУ

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар