В Україні зросли ставки на деякі податки. Зокрема на нерухомість
У 2016 році український уряд ввів податок на нерухомість або так званий податок на розкіш. Платити в казну повинні були ті, у кого житлова площа перевищує встановлені пільгові межи. Протягом останніх трьох років сума внеску в скарбницю змінювалася залежно від розміру прожиткового мінімуму і від суми мінімальної зарплати. Останній показник істотно виріс і з 2020 року він складає 4723 грн. Тому виросла і сума податку на розкіш. Податок на нерухомість платять абсолютно всі – і фізособи, і юрособи. Платити потрібно, якщо площа квартири або будинку вище наступних показників:
квартира більше 60 квадратних метрів;
будинок більше 120 квадратних метрів.
Податок стягується з надлишку площі. Тобто, з квартири у 70 квадратних метрів платити доведеться за 10 квадратних метрів. Про те пільга не поширюється на певні випадки і тоді потрібно платити за всю площу нерухомості:
1 квартира або будинок перевищує п’ятикратний розмір неоподатковуваної податком площі;
2 не поширюється пільгова норма і на об’єкти, які використовуються для отримання прибутку – здаються в оренду, використовуються в якості офісу.
Розмір податку встановлюється органами місцевої влади. Для кожного платника важливо з’ясувати розмір і умови сплати.
Про те на державному рівні встановлено верхню межу – не більше 1,5% від мінімальної заробітної плати. У зв’язку із зростанням мінімальної зарплати збільшиться і зростання суми податку до 70 грн.
Щоб заплатити податок і не бути оштрафованим необхідно уважно ознайомитися з повідомленням від податкової, яке має надійти поштою. У конверті має бути квітанція, за якою і потрібно буде здійснити платіж протягом 60 днів. Варто відзначити, що штрафи за прострочений платіж або відмову платити податок є значними.
Крім податків на розкіш і нерухомість українців обклали і іншими платежами. Зокрема, влада хоче штрафувати телевізійні канали за надлишок російського контенту і мови країни-агресора.
В першу чергу це стосується рекламних роликів.
Не пощастило і власникам машин з іноземною реєстрацією. Так званих евробляхеров все ж почнуть штрафувати за відсутність вітчизняних документів і номерних знаків у машини.
Не залишили осторонь і підприємців. Органи влада збільшили штрафи для бізнесу за порушення правил і норм ведення обліку та сплати податків.
Джерело: ЮВУ