Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Що буде з секонд-хендом?

0 157

З’явилося звернення до президента Зеленському з проханням не закривати секонд-хенди. Мотив ініціатора звернення є очевидним: не надто багато українців можуть дозволити собі обновки, а для незахищених верств населення це поки чи не єдине джерело поповнити свій гардероб.
“Пане президенте, Володимир Олександрович, від імені всіх небайдужих, дуже вас прошу, не дозвольте закриття секонд-хендів. Справа в тому, що не кожен може собі дозволити піти в торговий центр і купити нові речі, для звичайних людей секонд-хенд це хоч якийсь вихід з цієї ситуації. Велике спасибі “, – пише заявник.
Українці прекрасно розуміють, що бажання Мінсоцполітики заборонити ввезення секонд-хенду як би продиктовано турботою про державу – секонд-хенд часто ввозиться під виглядом гуманітарної допомоги, яка не обкладається податком, і держава втрачає надходження до бюджету, а потім так звана допомога продається.
Однак боротьба з недобросовісними постачальниками не має нічого спільного з турботою про споживача, особливо малоимущем, який і в майбутньому не матиме можливості придбати “якісну українську продукцію”, яку пророкує на українському ринку Мінсоцполітики після заборони ввезення секонд-хенду. Навряд чи варто очікувати надходжень на ринок якісного одягу і взуття за мінімальною вартістю.
Секонд-хенд зникне з прилавків тільки після підвищення добробуту українців. І зовсім не він гальмує, як вважають автори проекту, розвиток легкої промисловості, а відсутність держпідтримки і спрямованість галузі на експорт, а не внутрішні потреби держави, а також фактори, які допускають проникнення незаконно оформлених вантажів на територію України – корупція і недбалість.
Петиція №22 / 081650-еп зареєстрована 27 грудня. Поки вона набрала 229 підписів з 25 тисяч необхідних.
В Україні це не перша спроба заборонити продаж секонд-хенду – про це замислювалися ще в 2010-х роках. Однак далі слів справа не пішла, як і в справі боротьби з незаконним продажем того, що ввозиться під виглядом гуманітарної допомоги і продається.
Міністерство соціальної політики розробляє зміни в нормативно-правові акти України щодо заборони ввезення на територію країни вживаних речей в якості гуманітарної допомоги, повідомив заступник міністра соцполітики Олег Коваль. За його словами, держава щорічно втрачає від 2 до 3 млрд грн через несплату митних платежів особами, які ввозять в Україну товари під виглядом гуманітарної допомоги. “Ми розробили зміни в нормативно-правові акти щодо заборони введення на митну територію України в якості гуманітарної допомоги одягу та взуття, які були у використанні, крім одягу спеціального призначення, яка направляється ВСУ, СБУ, МВС і ГСЧС, а також медичним установам”, – заявив Коваль на прес-конференції в Міністерстві соціальної політики. За його словами, українським законодавством користуються бізнесмени і під виглядом гуманітарної допомоги ввозять в країну секонд-хенд, щоб потім продати його.
Джерело: Мінсоцполітики

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар