Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав відразу 12 законів

0 128

Про це повідомляє прес-служба глави держави.
Підписані президентом закони:
Виборчий кодекс
Ухвалення цього кодексу забезпечить цілісне уніфіковане законодавче регулювання підготовки і проведення виборів в Україні, що сприятиме більш повній реалізації виборчих прав громадян, стабільності виборчого законодавства, дотриманню основних засад демократичних виборів, подальшого утвердження демократії в Україні.Закон передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими партійними списками на виборах народних депутатів, а також зміна виборчої системи на місцевих виборах.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині”.
Закон має на меті забезпечення побудови дієздатної та ефективної системи трансплантації в Україні та узгодження національного законодавства з міжнародними актами в цій сфері.
Документ також визначає, що до початку роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації, але не пізніше 1 січня 2021 року положення цього закону щодо використання зазначеної системи для організації надання медичної допомоги з використанням трансплантації не застосовуються. Організація трансплантації здійснюється на основі інформації, що міститься на паперових носіях.
Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до Закону України”

Внесені зміни до статті 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів України “.
Документ спрямований на гармонізацію положень законодавчих актів з відповідними конституційними нормами. Одночасно з метою забезпечення дотримання гарантій депутатської діяльності закон визначає особливості в частині початку досудового розслідування відносно народного депутата України, затримання, обрання щодо нього запобіжного заходу, проведення слідчих (розшукових) та негласних слідчих (розшукових) дій.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продовження заходів, пов’язаних з відновленням діяльності державного акціонерного товариства” Чорноморнафтогаз “.
Закон забороняє тимчасово, до 31 грудня 2022 року, порушувати справи про банкрутство ДАТ “Чорноморнафтогаз”.
У зв’язку з цим вносяться відповідні зміни до Кодексу України з процедур банкрутства.

Закон України “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо тимчасового порядку застосування статей 470 і 481”.
Документ встановлює, що вчинення порушень митних правил, передбачених частинами четвертою-шостою статті 470 цього Кодексу, виявлені в період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті. Вчинення порушень митних правил, передбачених частинами четвертою-шостою статті 481 цього Кодексу, виявлені в період з 22 серпня по 31 грудня 2019 року включно, тягне за собою застосування адміністративного стягнення, передбаченого частиною третьою зазначеної статті.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актах України щодо розширення можливостей самопредставітельства органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб незалежно від порядку їх створення в суді”
Документ розширює перелік осіб, які можуть здійснювати самопредставітельство органів державної влади, органів влади АР Крим, органів місцевого самоврядування, інших юридичних осіб в суді, а саме: така можливість надана не тільки керівникам, членам виконавчих органів юридичної особи, а й іншим уповноваженим особам згідно закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (тобто включно з працівниками) тощо.

Закон України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення конституційних принципів в сферах енергетики і комунальних послуг”
Закон спрямований на виконання рішення Конституційного Суду України щодо створення правових підстав для функціонування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).
Цей документ визначає НКРЕКУ як постійно діючий центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом, який утворюється Кабміном.

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину”.
Закон регулює відносини щодо користування надрами з метою видобутку бурштину та спрямований на припинення незаконного видобутку, а також на створення сприятливих умов для розвитку

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар