За незаконну торгівлю пальним – штраф 85 000 грн з конфіскацією
12.12.2019 У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення адміністративної відповідальності за незаконну торгівлю пальним» № 2515.
Законопроектом доповнено Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 161-1 «Порушення порядку торгівлі пальним», якою встановлюється адміністративну відповідальність за:
- оптову або роздрібну торгівля пальним без наявності документів дозвільного характеру, якщо їх одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди) – штраф від однієї тисячі до двох тисяч н.м.д.г. з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення;
- інші порушення правил торгівлі пальним – штраф від п’ятисот до однієї тисячі н.м.д.г.;
- потворну протягом року оптову або роздрібну торгівлю пальним без наявності документів дозвільного характеру, якщо їх одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди) – тягнуть за собою накладення штрафу від двох тисяч до п’яти тисяч н.м.д.г. з конфіскацією пального, транспортних засобів, ємностей та обладнання, що використовувалися для реалізації такого пального, грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення.
Законопроектом уповноважено на складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені:
- ч.ч. 1 та 3 ст. 161-1 – посадових осіб органів Національної поліції та органів державної податкової служби ;
- ч. 2 ст. 161-1 – посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Також пропонується надати право посадовим особам Національної поліції та державної податкової служби вилучати, до прийняття судом рішення у справі про адміністративне правопорушення, пальне, транспортні засоби, ємності та обладнання, що використовувалось під час незаконної реалізації пального, а так само гроші, одержані внаслідок вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч.ч. 1 та 3 ст. 161-1. Передача вилучених речей та документів на зберігання особі, яка притягається до адміністративної відповідальності забороняється.
Крім того, законопроектом пропонується замінити застарілу назву «державна податкова служба» на «центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску».