Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні каратимуть за нелегальне використання музикальних творів

0 109

В Україні зростає кількість випадків, коли суди карають підприємців за незаконне використання музики у власних кафе, ресторанах та інших розважальних закладах. За минулий рік кількість таких розглядів склала майже сотню, а в цьому році кількість поданих позовів буде ще більша. Про це розвовідає експерт в галузі авторського і суміжних прав, адвокат Сергій Хлєбніков.

Кількість поданих до судів позовів зростає, – говорить Сергій Хлєбніков. – Це пов’язано, перш за все, з тим, що організаціям колективного управління вдалося більш якісно організувати роботу з фіксації таких порушень, а також обробку зібраних доказів. Загальна ж кількість порушень, мабуть, істотно не змінилась“.

За словами Хлєбнікова, тим, хто порушує законодавство в сфері авторського і суміжних прав, загрожують багатотисячні штрафи.

Не межа і штраф у 200 тисяч гривень, як такої межі не існує, – говорить Хлєбніков. – При цьому для адвокатів судові процеси в таких справах запам’ятовуються, перш за все, не за розмірами сум компенсацій. Запам’ятовуються випадки, коли відповідач має найбільший опір, коли протидіють команди грамотних юристів. З одного боку, чимало з таких юристів внутрішньо усвідомлює, що позови обґрунтовані, а з іншого боку – вони просто виконують свою роботу із захисту компанії. Нам в таких випадках працювати, звичайно, складніше, але й цікавіше. І перемоги в таких справах набагато цінніші. Дуже цікавим був процес, пов’язаний з відомою мережею супермаркетів. Вони програли суд і були змушені заплатити 160 тис. грн. Ще одна компанія, що володіє мережею супермаркетів і кафе, також програла суд і була змушена заплатити 72 тис. грн. Їх порушення закону полягало в тому, що в магазинах і кафе незаконно, без будь-яких договорів, звучали музичні твори“.

За даними експерта, щоб викрити порушників авторських прав, проводиться збір доказів для суду.

Представники організації колективного управління для початку приходять до закладу, виявляють порушення і пропонують укласти договір. Якщо підприємець від цього відмовляється, то пізніше відбувається фіксація порушення. Іншими словами, представник організації колективного управління або представник правовласника фіксує порушення за допомогою аудиовідеозапису, після подається позов до суду“, – пояснили нам в “Організації колективного управління авторськими і суміжними правами“.

Один з останніх прикладів, коли розважальний заклад було оштрафовано судом, стався в Трускавці Львівської області. За нелегальне використання відомої пісні Get Lucky французького дуету Daft Pank підприємець був оштрафований на 245 тис. грн.

Нагадаємо, згідно з даними міжнародних досліджень, Україна залишається однією з країн, де дуже поширене піратство.

Джерело: Сьогодні

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар