Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Правові новації, які стосуються ведення бізнесу

0 116

1. Вступив в силу Закон про декриміналізацію фіктивного підприємництва та посилення відповідальності за ухилення від податків25 вересня набув чинності Закон України “Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України щодо зменшення тиску на бізнес” №101-IX від 18 вересня 2019 роки (підписаний президентом і офіційно опублікований 24 вересня 2019 року в газеті “Голос України”).Чому так важливий цей Закон?По-перше, він скасовує статтю 205 Кримінального кодексу України (КК), яка передбачала відповідальність за фіктивне підприємництво, однак фактично використовувалася контролерами для тиску на законослухняний бізнес.А, по-друге, піднімає планку кримінальної відповідальності за статтею 212 “Ухилення від сплати податків і зборів” УК. З дати набрання чинності закону значний розмір ухилення від податків, з якого починається відповідальність за цією статтею, зріс утричі: з 960 500 до 2 881 500 грн. У наступному році він буде ще вище завдяки зростанню прожиткового мінімуму. Розмір штрафів за цією статтею теж виріс в три рази, але загрожує він тепер, як ми розуміємо, набагато меншій кількості платників податків.Так що малому і середньому бізнесу буде дихати трохи легше.
2. Продовжено повноваження податкової міліції в складі ДФС. Цьому органу будуть підслідні справи по ст. 212 КК. Для цієї норми таким слідчим органом є податкова міліція, щодо якої вже третій рік не можуть визначитися щодо її ліквідації. І поки Рада не прийняла закон про створення принципового нового органу, Кабмін вирішив залишити “недоліквідірованную” податкову міліцію в складі “недореорганізованной” ДФС.
З цією метою прийнято постанову КМУ №846 від 25 вересня 2019 року. Нагадаємо, що реорганізація колишньої ДФС почалася ще влітку, і на даний момент з її складу виділені Державна податкова служба (ДПС) і Державна митна служба (ГТС). А вищезгаданою постановою Кабмін розділив сервісну і правоохоронну функції в сфері оподаткування. Правоохоронні функції продовжить здійснювати ДФС до створення нового органу з розслідування фінансових злочинів. Так, законопроект “Про Бюро фінансових розслідувань” є зареєстрований в ВРУ. Передбачається, що це буде єдиний орган, який розслідуватиме всі економічні злочини проти держави. До нього перейдуть повноваження податкової міліції, а також повноваження СБУ та МВС з розслідування економічних злочинів. Як відомо, відповідний департамент у складі МВС вже скасований.
3. На минулому тижні президент також встиг підписати закони, які об’єднують звітність з податку на доходи фізосіб і ЄСВ (№№ 115-IX і 116-IX від 19 вересня 2019 року), які стають чинними з 1 січня 2021 року, а до тих пір Мінфін ще повинен розробити форми єдиної звітності.
4. Підписання законів про тотальне застосування РРО підприємцями (проекти №1053-1 і №1073) поки заблоковано в Раді, і депутати зможуть повернутися до них в жовтні, коли почнеться новий пленарний тиждень.
Буде розглянуте в першому читанні і законопроект №1210-1, який містить півтори сотні сторінок правок до Податкового кодексу.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар