Дотримання принципу «витягнутої руки» здійснюється при розгляді позовів платника податків в суді
Порядок проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки» змінений з 07 вересня 2019 року. Відповідні зміни були затверджені наказом Міністерства фінансів України №307 від 16 липня 2019 року. Зміни стосуються правил переривання процедури проведення перевірки дотримання принципу «витягнутої руки». Зокрема, якщо платник податків подає позов стосовно законності проведення або предмету перевірки питань дотримання принципу «витягнутої руки», термін проведення такої перевірки переривається аж до закінчення розгляду заяви та прийняття відповідного рішення судом.
Моментом переривання терміну перевірки, що проводиться відповідно до вказаних змін, що набрали чинності, вважається дата початку розгляду позову судом. Переривання строку проведення перевірки має оформлятися відповідним наказом. Його не пізніше 1 робочого дня, наступного за днем складання та підписання наказу, необхідно вручити платнику податків. У разі відсутності такої можливості, копія наказу надсилається платнику податків або передається його представнику.
Обговорення методології визначення відповідності умов контрольованих операцій принципам «витягнутої руки» допускається в рамках проведення зустрічей платника податків з представником контролюючого органу. У разі визначення необхідності проведення такої зустрічі, платнику податків надсилається повідомлення про запрошення в письмовій формі. Повідомлення повинно містити відомості про дату і місце проведення зустрічі, за результатами проведення якої складається відповідний протокол.
Джерело: https://lexinform.com.ua/zakonodavstvo/pereryvannya-perevirky-dotrymannya-pryntsypu-vytyagnutoyi-ruky
Автор
-
Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».
Переглянути мареріали