Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

НАБУ більше не може оскаржувати корупційні угоди в суді

0 115

Конституційний Суд України скасував право НАБУ подавати до суду позови про визнання недійсними угод.

Відповідне положення пункту 13 частини першої статті 17 Закону „Про Національне антикорупційне бюро України“ відповідно до якого бюро мало право „за наявності підстав, передбачених законом, подавати до суду позови про визнання недійсними угод у порядку, встановленому законодавством України” визнано неконституційним рішенням КСУ від 6 червня № 4-р(ІІ)/2019.

Нагадуємо, актуальна інформація щодо чинності положень всіх нормативних актів міститься у модулі “Законодавство” ІПС ЛІГА:ЗАКОН. Перевірте, скориставшись тестовим доступом.

Конституційний Суд України вважає, що Верховна Рада не має права делегувати конституційні повноваження прокуратури як конституційно визначеного державного органу іншим органам поза межами, встановленими конституційними нормами.

Оспорюваним положенням Закону Бюро наділено повноваженнями, які належать прокуратурі відповідно до статті 1311 Конституції України.

Конституційний Суд України вважає, що до системи прокуратури України як суб’єкта у сфері протидії корупції згідно з
частиною п’ятою статті 8 Закону “Про прокуратуру” входить Спеціалізована антикорупційна прокуратура, на яку покладаються, зокрема, функції представництва інтересів громадянина або держави в суді і у випадках, пов’язаних із корупційними або пов’язаними з корупцією правопорушеннями. Тобто в системі органів прокуратури України створено спеціалізований підрозділ, який забезпечує представництво інтересів держави в суді саме у сфері боротьби з корупцією.

Автор

Залиште коментар