Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

РІШЕННЯ СУДУ УКРАЇНИ ПРО СТЯГНЕННЯ АЛІМЕНТІВ ПІДЛЯГАЄ ВИКОНАННЮ НА ТЕРИТОРІЇ ІНШОЇ КРАЇНИ

0 122

Серед українців, які перебувають за кордоном, є ті, хто ухиляється від сплати аліментів. Це створює низку життєвих проблем для їхніх дітей, які залишилися в Україні. Щоб захистити їхні інтереси, в Мін’юсті розробили кілька важливих рекомендацій. Про це повідомила заступник Міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко виданню «Сьогодні».

«Переїзд дитини або батька-платника аліментів на постійне місце проживання за кордон, зміна ними громадянства не позбавляють дитину права на утримання. Якщо дитина живе в Україні, а батько – за кордоном, позов про стягнення аліментів може бути подано до суду в Україні, за місцем проживання дитини», – зазначила Світлана Глущенко.

За її словами, якщо рішення про стягнення аліментів з батька, який проживає за кордоном, буде ухвалено судом України, це рішення на території іншої країни буде виконуватися відповідно до Договору про надання правової допомоги.

«Рішення суду України підлягає виконанню на території іншої країни після його визнання. З метою звернення з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України до компетентного органу іншої країни зацікавлена особа звертається до суду України, який ухвалив рішення. Далі належним чином оформлене клопотання направляється компетентному органу іншої країни в порядку, передбаченому міжнародним договором України», – повідомила про порядок дій Світлана Глущенко.

Вона уточнила: у більшості випадків такі клопотання за посередництва обласних територіальних управлінь юстиції надсилаються до Міністерства юстиції для подальшого відправлення компетентним іноземним органам.

«Виконання судового рішення на території іншої країни відбувається відповідно до її законодавства», – додала заступник Міністра.

Джерело: https://minjust.gov.ua

Автор

Залиште коментар