Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Комітет рекомендує Уряду забезпечити вирішення питань щодо ефективності контролю за надходженням екологічного податку за викиди забруднюючих речовин

0 143

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи за дорученням Голови Верховної Ради Андрія Парубія (№ 111913 від 31.06.2018 року) розглянув звіт Рахункової палати України від 23.05.2018 р. № 16-1098 щодо аудиту ефективності виконання повноважень органами державної влади в частині контролю за повнотою і своєчасністю надходження екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та скидів у водні об’єкти.

Рахункова палата (РП) відзначає, що протягом 2015-2017 років органи державної влади не забезпечили створення ефективної системи контролю за обсягами та видами викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря та скидів у водні об’єкти, які є базою оподаткування екологічним податком.

За оцінкою РП, така ситуація склалася, зокрема, через відсутність низки нормативно-правових актів, які мають врегульовувати ці питання.

Так, зокрема, Мінприроди не встановлено контролю за діяльністю підрозділів екології та природних ресурсів облдержадміністрацій, відсутній загальний облік суб’єктів господарювання, які здійснюють викиди в атмосферне повітря та мають дозволи на такі викиди, не забезпечено ведення обліку кількості виданих (переоформлених, анульованих) дозволів на використання води тощо.

Мінфіном не затверджена методика прогнозування екологічного податку, а доведені індикативні показники надходжень екологічного податку були недостатньо обґрунтованими.

Також у звіті відзначено, що відсутність взаємодії та обміну інформацією між Мінприроди, обласними (Київською міською) державними адміністраціями, органами Держекоінспекції та ДФС, Мінфіном та ДФС призвела до неефективності та безрезультативності контролю за повнотою і своєчасністю надходження екологічного податку, що створило ризики недонадходжень екологічного податку.

На думку РП, потребує удосконалення та взаємоузгодження нормативно-правового забезпечення адміністрування екологічного податку, встановлення строків проведення інвентаризації викидів та скидів, уніфікація одиниць виміру граничнодопустимих викидів (скидів) забруднюючих речовин тощо.

Державною фіскальною службою не забезпечено належний контроль за повнотою обліку платників екологічного податку, що призвело до численних випадків недостовірності податкової звітності та недоотримання коштів екологічного податку бюджетами різних рівнів.

Відзначено, що заходи державного нагляду (контролю) у сфері охорони атмосферного повітря, охорони вод, раціонального використання та відтворення водних ресурсів, що здійснювалися державною екологічною інспекцією та її територіальними органами, були неефективними та не сприяли запобіганню порушення законодавства у цій сфері.

За запитом Комітету надійшла інформація та пропозиції щодо порушених РП питань від Міністерства екології та природних ресурсів України, Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби, Державної екологічної інспекції.

Виходячи з вищевикладеного, Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи вирішив рекомендувати Кабінету Міністрів забезпечити вирішення порушених Рахунковою палатою питань ефективності виконання повноважень органами державної влади в частині контролю за повнотою і своєчасністю надходження екологічного податку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та скидів у водні об’єкти.

http://rada.gov.ua/news/Novyny/163697.html

Автор

Залиште коментар