Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зміни, які набрали чинності з 1 січня 2014 року

0 145

Закон  України  «Про засади функціонування ринку електроенергії» № 663-VII, прийнятий 24 жовтня 2013 року.

Державний реєстр корупціонерів відтепер став відкритим.

Почала діяти спрощена процедура для реєстрації підприємців. Від сьогодні не потрібно звертатися до органів податкової служби для того, щоб зареєструватися платником Єдиного податку або платником податку на додану вартість, усі документи буде приймати Державний реєстратор, який в свою чергу буде надсилати електронну заяву до контролюючих органів.

Запроваджено процедуру дистанційної перевірки сплати податків. Для цього платник має подати Заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки. Електронна перевірка може бути проведена за визначені в Заяві податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки, але не менше одного базового податкового (звітного) періоду.

Розпочав роботу сервіс “Електронний кабінет платника податків”, яким для самозайнятих осіб передбачено режим «Ведення книг обліку доходів і витрат та книги обліку доходів в електронному вигляді та формування відповідної податкової декларації”.

Набули чинності зміни до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”. Відтак, державна реєстрація прав (відмова в ній) здійснюватиметься у строк, що не перевищує п’яти робочих днів з дня надходження до органу державної реєстрації прав заяви про таку реєстрацію. Державна реєстрація права власності (відмова в ній) на підприємство як єдиний майновий комплекс та в разі, якщо їй передує видача свідоцтва про право власності на нерухоме майно, здійснюватиметься у термін, що не перевищує чотирнадцяти робочих днів.

Однак, необхідно зазначити, що 11 лютого 2014 року набирає чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2013 року №868 «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» (далі – Постанова). Новації, які очікуються:

– встановлено відповідальність заявника за достовірність відомостей, які містяться у документах, поданих для проведення державної реєстрації прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна;

– з’явиться альтернатива при поданні документів для проведення державної реєстрації прав – як шляхом безпосереднього звернення заявником, так і шляхом надсилання поштою чи кур’єрською службою замість існуючого досі безпосереднього звернення заявника;

– проведення одночасної реєстрації права власності та речових прав, похідних від права власності, на підставі однієї заяви про державну реєстрацію прав, подати яку зможе як власник, так і правонабувач (досі подавались дві різні заяви);

– проведення державної реєстрації прав з видачею свідоцтва про право власності на нерухоме майно на заміну втрачених, пошкоджених чи зіпсованих свідоцтва про право власності на нерухоме майно чи державного акта на право власності на землю, виданих компетентними органами до 01 січня 2013 року (на цей час вказана процедура значно ускладнена у зв’язку з відсутністю належного нормативного обґрунтування);

– спрощено порядок проведення державної реєстрації прав на новозбудований або реконструйований об’єкт нерухомого майна, будівництво якого здійснювалося із залученням коштів від фізичних та юридичних осіб (розмежовано перелік документів, які має подавати особа, що залучала кошти (забудовник), та безпосередньо інвестор);

– забезпечення проведення державної реєстрації права власності на новозбудовані або реконструйовані об’єкти нерухомого майна, збудовані в результаті діяльності кооперативів, на підставі поданої заявником довідки відповідного кооперативу про членство в ньому та про повне внесення пайового внеску;

– забезпечення проведення державної реєстрації права державної та комунальної власності на об’єкти нерухомого майна, збудовані за «радянських» часів;

– надання можливості, у випадку відсутності відомостей у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, отримувати інформацію з реєстрів, що функціонували до 1 січня 2013 року (досі отримати таку інформацію було неможливо).

Набрали чинності зміни до Податкового кодексу щодо сплати податку на нерухомість. Податок сплачуватимуть ті, хто володіє квартирою площею понад 120 кв. м (один раз на рік 1% від розміру мінімальної заробітної плати) та будинком площею понад 250 кв. м.

У 30 разів збільшено штраф за самочинне будівництво.

Запроваджено медичні вимоги якості для харчових продуктів. У м’ясі, м’ясопродуктах, субпродуктах забійної худоби та птиці, рибі ставковій, продуктах бджільництва має контролюватися вміст кормових і лікувальних антибіотиків. Правила не поширюються на харчові продукти, які містять ГМО або виготовлені з них, а також на харчові добавки і ароматизатори.

Набрав чинності Закон України №713-VII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок окремих податків” (законопроект №3757) від 19 грудня 2013 року.

Серед основних нововведень у документі – перенесення передбаченого чинною редакцією Податкового кодексу зниження ставки ПДВ до 17% на 2015-й рік, а також поступове щорічне зниження на 1 в.п. ставки податку на прибуток протягом трьох років з 19 до 16%.

У той же час Законом передбачається підвищення ставок акцизного податку на пиво на 35%, на спирт та інші алкогольні напої – на 14%, тютюн і тютюнові вироби – на 11,6%.

Військовослужбовці отримуватимуть компенсацію за оренду житла. Це дозволить поліпшити умови проживання та матеріальне становище більше 8 тис. військовослужбовців до моменту отримання ними службового або постійного житла.

Зростуть стипендії для відмінників. Згідно з постановою КМ, збільшено розміри доплат до стипендій для студентів вузів I-II рівня акредитації, які навчаються за освітньо-кваліфікаційним рівнем молодшого спеціаліста або бакалавра: з 50 до 70 грн. Також буде збільшено доплату до стипендії для майбутніх бакалаврів, спеціалістів та магістрів вузів III-IV рівнів акредитації: з 85 до 120 грн.

Молоді фахівці віком до 35 років, випускники професійно-технічних та вищих навчальних закладів у селах отримуватимуть разову допомогу у 10 мінімальних зарплат. Раніше така допомога виплачувалася у п’ятикратному розмірі.

“Укрпошта” підвищила тарифи на приймання передплати та доставку періодичних видань на 45%. При цьому вартість передплатного видання для читача зросте лише на 10-15% – за умови незмінної видавничої вартості.

Сплив термін дії водійських прав, які були видані у СРСР.

Ввезення на митну територію України та реєстрація транспортних засобів (зокрема, автобусів) дозволено за умови відповідності екологічним нормам ЄВРО-4 (екологічний стандарт, що регулює вміст шкідливих речовин в вихлопних газах).

Автор

Залиште коментар