Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Набув чинності Закон про прозорість власності телерадіокомпаній

0 93

Сьогодні, 1 жовтня, набув чинності Закон № 674-VIII про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації та реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення.

Закон зобов’язує суб’єктів інформаційної діяльності (телерадіомовників та провайдерів програмних послуг) розкривати інформацію про реальну структуру власності та надавати відомості про кінцевих бенефіциарних власників (контролерів) компаній.

Забороняється створення і діяльність телеорганізацій, учасником яких є юридичні особи, зареєстровані в офшорних зонах, перелік яких визначено Кабінетом Міністрів України, а також відповідні фізичні особи-підприємці, фізичні особи та особи без громадянства.

На Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення покладається обов’язок надавати докладне обгрунтування всім своїм рішенням щодо видачі, відмови у видачі та відмови у продовженні ліцензій. Також Нацраді забороняється вводити не передбачені законами України обмеження ретрансляції програм, які походять з країн-учасниць Європейської конвенції про транскордонне телебачення. Також введені більш чіткі та прозорі процедури діяльності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо ліцензування.

Нацрада має затвердити Порядок подання телерадіоорганізаціями та провайдерами програмної послуги інформації про структуру власності і відповідні форми документів.

Телерадіоорганізації, які здійснюють мовлення на підставі діючих ліцензій, і провайдери програмної послуги протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом подають інформацію про свою структуру власності та схему структури власності в Нацраду відповідно до ч. 9 ст. 40 (для провайдерів програмної послуги) або ч. 2 ст. 59 (для телерадіоорганізацій) Закону про телебачення і радіомовлення.

Після набрання чинності Порядком і затвердження відповідних форм документів телерадіоорганізації і провайдери програмної послуги подають інформацію в установленому зазначеними рішеннями порядку та формі. До прийняття таких рішень відповідна інформація подається Нацраді в довільній формі, але з обов’язковим зазначенням усіх відомостей, передбачених статтями 40 і 59 Закону про телебачення і радіомовлення.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар