Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Україні планується запровадити арбітраж ad hoc

0 110

В умовах критично низької довіри до судової системи створення незалежного арбітражу із залученням міжнародних арбітрів допоможе повернути довіру інвесторів до країни, вважає перший заступник Міністра економічного розвитку Юлія Ковалів.

Зміни в системі арбітражу назріли, оскільки представники бізнесу не мають можливості вільного вибору іноземних арбітрів та іноземного права у процедурі міжнародного арбітражу, а також на обмеження можливості розгляду спорів англійською мовою. Крім того, відсутні механізми реалізації тимчасових забезпечувальних заходів в рамках арбітражного процесу, існують складнощі з виконанням рішень. Як наслідок, провідні компанії вибирають як юрисдикції комерційних спорів Лондон, Стокгольм, Відень і т.д.

Одне з ключових напрямків реформування міжнародного арбітражу – це введення арбітражу ad hoc, тобто, під розгляд окремо взятого спору, із залученням міжнародних арбітрів. Арбітраж ad hoc можна досить швидко ввести, оскільки він не вимагає великих інвестицій, численного складу арбітрів або регулярних адміністративних витрат. Залучення авторитетних фахівців зменшує ризики корупції, дозволяє забезпечити кращу експертизу і отримати зважені і справедливі рішення.

«Система ad hoc не вимагає наявності масивного суддівського апарату і дає можливість гнучкого залучення арбітрів, яких хочуть вибрати сторони. Зараз мова йде про відкриті списки арбітрів, створенні номінаційного комітету та застосуванні зручних міжнародних процедур. Туди увійдуть 60-70% іноземців з відповідним досвідом, щоб гарантувати прозорість і справедливість рішень », – розповіла Ю. Ковалів.

Для розробки відповідних законодавчих ініціатив при Міністерстві була створена тематична робоча група. Протягом наступного місяця робоча група фіналізують законопроект і представить його на обговорення. Очікується, що узгоджений документ буде направлений на розгляд Верховної Ради до кінця року.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар