Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оприлюднено Закон про судові зміни до Конституції

0 111

29 червня в газеті Верховної Ради «Голос України» офіційно опублікований Закон № 1401-VIII «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)».
Вступає в силу Закон через 3 місяці з дня, наступного за днем його опублікування, крім частини шостої статті 124 Конституції в новій редакції, яка набирає чинності через 3 роки.
Закон змінює статус суддів, порядок їх призначення, відповідальність, зводить суддівський імунітет до функціонального, встановлює монополію адвокатури на представництво в судах, вводить інститут конституційної скарги, урізують функції прокуратури і т.д.
Передбачено перехідний період для імплементації змін. Так, представництво виключно прокурорами або адвокатами в Верховному Суді і судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 роки; в судах апеляційної інстанції – з 1 січня 2018 роки; в судах першої інстанції – з 1 січня 2019 року. Представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах виключно прокурорами або адвокатами здійснюється з 1 січня 2020 року. Представництво в суді в процесах, розпочатих до набрання чинності цим Законом, здійснюється за правилами, що діяли до набрання чинності, – до прийняття у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Згідно зі змінами, зокрема, буде створена Вища рада правосуддя, який:
– Вносить подання про призначення судейна посади;
– Приймає рішення про порушення суддею або прокурором вимог щодо несумісності;
– Розглядає скарги на рішення відповідного органу про притягнення до дисциплінарної відповідальності судді або прокурора;
– Приймає рішення про звільнення судді з посади;
– Дає згоду на затримання судді або утримання під вартою;
– Приймає рішення про тимчасове відсторонення судді від правосуддя;
– Вживає заходів щодо забезпечення незалежності суддів;
– Приймає рішення про переведення судді з одного суду до іншого.
З дня набрання чинності Законом і до освіти Вищої ради правосуддя (необхідно і прийняття Закону «Про Вищу раду правосуддя») його повноваження здійснює Вища рада юстиції. ВСП утворюється шляхом реорганізації ВРЮ. До обрання (призначення) членів ВСП цей орган діє у складі членів ВРЮ протягом терміну їх повноважень, але які не можуть тривати довше, ніж до 30 квітня 2019 року.

Джерело:

Юрліга

Автор

Залиште коментар