Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Президент підписав закони про приватних виконавців

0 99

Президент Петро Порошенко ввечері 2 липня підписав Закон № 1404-VIII «Про виконавче провадження» та Закон № 1403-VIII «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», 2 червня прийняті.
Передбачається запровадження змішаної системи виконання судових рішень, інституту приватних виконавців, модернізацію служби державних виконавців.
У Законі «Про органи і осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень та рішень інших органів», визначається правовий статус приватних виконавців, регулюється процедура придбання і зупинки права на здійснення відповідної діяльності, визначаються особливості їх фінансового забезпечення тощо
Так, приватним виконавцем може бути громадянин України, який досяг 25 років, має вищу юридичну освіту не нижче другого рівня, володіє державною мовою, має стаж роботи в галузі права після отримання відповідного диплома не менше 2 років і склав кваліфікаційний іспит.
Для визначення рівня професійної підготовленості осіб, які мають намір здійснювати діяльність приватного виконавця, і вирішенні питання про надання права на здійснення діяльності приватного виконавця, при Міністерстві юстиції утворюється Кваліфікаційна комісія приватних виконавців. Також буде створена Дисциплінарна комісія приватних виконавців.
Відповідно до Закону, Мін’юст забезпечує ведення Єдиного реєстру приватних виконавців України.
У період між з’їздами приватних виконавців функції самоврядування приватних виконавців здійснює Рада приватних виконавців України.
Закон «Про виконавче провадження» передбачає автоматизацію процедур виконання рішень шляхом електронної реєстрації документів, повної фіксації процесуальних рішень та виконавчих дій в автоматизованій системі, а також оптимізує терміни проведення виконавчих дій, детально регулює питання відповідальності боржника у виконавчому провадженні, і визначає перелік питань, які не можуть виконуватися приватними виконавцями.
Зокрема, передбачається:
– Встановлення чітких і конкретних часових рамок для здійснення певних виконавчих дій та прийняття процесуальних рішень;
– Вимоги до чіткого фіксування і відображення всіх дій і процедур в рамках виконавчого провадження;
– Спрощення доступу сторін до інформації про хід виробництва, зокрема, електронним шляхом;
– Введення нових засобів і інструментів виконавчого провадження, в т.ч. введення реєстру боржників, повинен інформувати зацікавлених осіб про статус майбутнього контрагента, впровадження електронного обміну інформацією з органами реєстрації і банками, розширення кола активів, на які може бути накладено стягнення;
– Відновлення можливості реалізації заарештованих земельних ділянок в рамках виконавчого провадження;
– Розширення судового контролю за діями і рішеннями виконавців.
Закони набудуть чинності через 3 місяці з дня їх офіційного опублікування.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар