Увійти/ Зареєструватись
Увійти
Відновити свій пароль.
Пароль буде надіслано вам електронною поштою.
Правила етичної поведінки поліцейських поширюються на всіх поліцейських, які проходять службу в Нацполіціі. Кожен поліцейський зобов’язаний дотримуватися Правил незалежно від займаної посади, спеціального звання і місцезнаходження.
Вимоги спрямовані на забезпечення служіння поліції суспільству шляхом забезпечення охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримки публічної безпеки та порядку на основі етики та загальнолюдських цінностей.
Згідно з документом, поліцейський не має права обмежувати свободу людини, крім як на підставах і в порядку, визначених законом.
Поліцейський зобов’язаний пояснити затриманому зрозумілою для нього мовою підстави для затримання і його права, надати можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника, а також повідомити про факт затримання третій особі, яка має вибрати затриманий.
Також поліцейський повинен забезпечити затриманому медичну допомогу при необхідності.
Поліцейський не повинен піддавати тортурам затриманих осіб, допускати жорстоке, нелюдське або таке, що принижує людську гідність ставлення до них.
Поліцейський повинен забезпечити людське ставлення і повагу до затриманого. Застосувати заходи поліцейського примусу до затриманого можна тільки в передбачених законом випадках, з дотриманням вимог законності, необхідності, пропорційності та ефективності заходів.
Контролювати дотримання поліцейськими Правил зобов’язані керівники поліції. У свою чергу, керівник органу (підрозділу) поліції не має права:
– Перекладати свою відповідальність на підлеглих;
– Використовувати службове становище в особистих інтересах або інтересах третіх осіб;
– Проявляти зарозумілість, грубість, некоректність по відношенню до підлеглих.
Наказ МВС від 9 листопада 2016 року № 1179 про затвердження Правил етичної поведінки поліцейських вступив в силу сьогодні, 6 січня.
Попередній пост