Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Внесено зміни до Кримінального Процесуального Кодексу

0 160

Верховна Рада внесла зміни до КПК, що покликані забезпечити дотримання прав учасників кримінального судочинства.

Зокрема, заявнику надано право отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за його заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення. При цьому слідчий, прокурор зобов’язані надати витяг через 24 години з моменту внесення відомостей до реєстру.

Згідно зі змінами статей 3, 28, 303 і 308 КПК, особа, яка не є стороною кримінального провадження, і по відношенню до якого (в тому числі його майна) здійснюються процесуальні дії, вправі заявляти клопотання про здійснення кримінального провадження в розумні терміни і оскаржити порушення таких термінів.

У статтях 27, 107, 222 і 236 КПК передбачена обов’язкова відеофіксація проведення обшуку. Відеозапис стає невід’ємним додатком до протоколу обшуку. Крім того, стороні захисту надається право самостійно здійснювати відеофіксацію проведення обшуку. Особа, в житло якого проводиться обшук, має право користуватися допомогою адвоката на будь-якій стадії його проведення.

Згідно з новою редакцією статей 160, 164, 165, 168 КПК сторона обвинувачення зобов’язана довести необхідність вилучення оригіналів документів або їх копій і робити копії необхідної інформації із залученням спеціаліста. При цьому вилучення електронних інформаційних систем забороняється.

Доповнено перелік підстав для закриття кримінального провадження, зокрема, в разі наявності не скасовані постанови слідчого, прокурора про припинення кримінального провадження з підстав, передбачених пунктами 1, 2, 4, 9 частини першої статті 284 КПК.

Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами при провадженні досудового розслідування» (урядовий проект № 7275) прийнятий за основу і в цілому на засіданні 16 листопада.

Закон прийнятий з правками, озвученими депутатом Логвинським щодо неприпустимості доказів. Зокрема, він запропонував врегулювати питання оскарження допустимості доказів.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар