Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Змінені вимоги до банків, прийняті в зв’язку з поганою економічною ситуацією

0 143

Сьогодні втратила чинність постанова від 24 лютого 2015 року № 129, яка була прийнята в зв’язку з одночасним негативним впливом на діяльність банківської системи істотних факторів, які носили шоковий характер – різке погіршення економічної ситуації, значна девальвація національної валюти, події в Криму та на Сході.

Скасування постанови № 129 обумовлена ​​тим, що негативні наслідки такого впливу вже ідентифіковані банками і враховані в розроблених ними планах заходів щодо приведення показників своєї діяльності у відповідність з нормативними вимогами, які зараз виконуються. При цьому відбуваються позитивні зміни і в банківському секторі.

Що стосується банків, які призводять показники своєї діяльності з нормативними вимогами в рамках планів заходів, розроблених відповідно до вимог постанови № 129, продовжено мораторій на застосування заходів впливу за порушення цих показників і дію обмежень щодо здійснення такими банками окремих видів банківських операцій.

Банкам, які виконують узгоджений НБУ план заходів, дозволено здійснювати:

1) розрахунок нормативу короткострокової ліквідності (Н6) без урахування факту реструктуризації кредитів, проведеної до 1 січня 2017;

2) активні операції з кредитування підприємств реального сектора економіки в обсягах, що не перевищують нормативне значення нормативу максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7), розрахованого до розміру регулятивного капіталу банку на дату виконання програми капіталізації.

Банки, що виконують план заходів щодо усунення порушень, повинні дотримуватися наступні обмеження:

1) не здійснювати викупу акцій власної емісії, за винятком випадків обов’язкового викупу банком акцій власної емісії;

2) не здійснювати виплати дивідендів акціонерам, окрім виплати дивідендів за привілейованими акціями;

3) не здійснювати розподіл капіталу в будь-якій формі, окрім спрямування прибутку на збільшення статутного капіталу, формування резервного фонду, покриття збитків минулих років;

4) не здійснювати дострокового повернення вкладів (депозитів) власників істотної участі в банку, крім направлення достроково повернутих коштів на збільшення статутного капіталу цього банку.

Відповідні зміни передбачені постановою від 24 листопада 2017 року №119, яка діє до 1 січня 2019 року.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар