Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суд визнав незаконним формування статутного фонду «Лукора»

0 58

Господарський суд Івано-Франківської області 27 червня задовольнив позов Генеральної прокуратури і визнав незаконним внесення до статутного фонду компанії «Лукор» (Калуш, Івано-Франківська область) компанією «Лукойл-Нафтохім» (Київ) 10,7% акцій компанії «Лукойл-Нафтохім» (Росія).

Відповідачами за позовом були компанії «Лукойл-Нафтохім» (Київ), «Лукор» і «Оріана» (Івано-Франківська область).

Згідно з повідомленням, суд визнав недійсним пункт в статуті «Лукора», який надає інвесторові вносити до статутного фонду підприємства цінні папери і інші майнові права.

Також суд визнав недійсним рішення зборів акціонерів «Лукора» від 5 листопада 2001 року, яке визначає внесення компанією «Лукойл-Нафтохім» (Київ) до статутного фонду «Лукора» 10,7% акцій російського «Лукойл-Нафтохіма», а також пунктів в статуті «Лукора», які закріплюють дане рішення зборів.

Як повідомлялося, в червні 2007 року задовольнивши касацію Генпрокуратури, Верховний Суд відмінив рішення Господарського суду Івано-Франківської області від 11 серпня 2006 року про законність формування СФ «Лукора», а також підтверджуючі це рішення, визначення судів апеляційної і касаційної інстанцій.

Потім питання про відновлення майнових прав держави за позовом Генпрокуратури передане на розгляд Господарського суду Івано-Франківської області.

Закрите акціонерне товариство «Лукор» було створене в грудні 2000 року товариством з обмеженою відповідальністю «Лукойл-Нафтохім» (Київ) і хімічним концерном «Оріана» (Калуш, Івано-Франківська область) на базі нафтохімічного комплексу «Оріана» на паритетних початках зі СФ 245 млн. доларів.

При створенні «Лукора» держава передала до статутного фонду нафтохімічний комплекс.

У свою чергу «Лукойл-Нафтохім», не дивлячись на розпорядження Кабінету Міністрів замість устаткування, засобів і сировини вніс до СФ «Лукора» акції закритого акціонерного товариства, що належали йому, «Лукойл-Нафтохімік» і одержав 50% акцій українського підприємства.

У жовтні 2004 року дочірня компанія російського «Лукойлу» Lukoil Chemical BV (Нідерланди) і «Лукор» створили товариство з обмеженою відповідальністю «Карпатнафтохім» зі СФ 30 тис. гривень.

Пізніше СФ компанії був збільшений до 1,581 млрд. гривень, де 24% (379,5 млн. гривень) належать «Лукору», 76% (1,2 млрд. гривень) – компанії LUKOIL Chemical B.V.

Джерело:

proUA.com

Автор

Залиште коментар