Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

М.Оніщук: Рішення Київського апеляційного суду щодо указу Президента буде остаточним.

0 118

Рішення Київського апеляційного адміністративного суду (КААС) щодо указу Президента відносно дострокових виборів вступить в законну силу з моменту його ухвалення, і буде остаточним, тому що стосовно подібних постанов касація не передбачена. Про це міністр юстиції Микола Оніщук заявив в інтерв’ю “Комерсант-Україна”.

М.Оніщук також відзначив, що рішення Київського апеляційного адміністративного суду (КААС) повинне було бути ухвалене ще на першому засіданні, 12 жовтня ц.р. “Абсолютно очевидно, що акти глави держави, в даному випадку указ про дострокове припинення повноважень парламенту і призначення нових виборів, знаходяться поза юрисдикцією загальних судів. Те, що судді не змогли ухвалити таке рішення, говорить про те, що вони знаходяться під достатньо серйозним моральним і психологічним тиском “, – сказав він.

На думку міністра юстиції, юрисдикцію загальних судів необхідно чітко визначити і обмежити.

“Свого часу ми записали в Конституції, що юрисдикція загальних судів розповсюджується на всі правовідносини. Насправді очевидно, що суди загальної юрисдикції не можуть розглядати суперечки, що стосуються діяльності парламенту і Президента, повноваження яких визначаються лише Конституцією. Крім того, абсолютно очевидно, що слід змінити порядок призначення і підбору суддівських кадрів, із тим, щоб система не містила в собі елементів, що дозволяють головам судів формувати правову позицію суддів”, – сказав міністр.

У той же час суддя Конституційного суду України Іван Домбровський не виключає, що указ Президента №911 про розпуск Верховної Ради шостого скликання може бути оскаржений як у КСУ, так і в судах іншої (неконституційною) юрисдикції. За словами судді, все залежить від того, як сформульовано звернення до суду. “Якщо у зверненні мова йде про норми порушення Конституції – це в КСУ, а якщо про порушення законів – то таку справу можуть розглядати інші суди”, – відзначив І.Домбровський.

Нагадаємо, 9 жовтня В.Ющенко підписав указ “Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України VI скликання і призначення позачергових виборів”, призначивши нові вибори на 7 грудня. 10 жовтня ц.р. Окружний адміністративний суд Києва скасував даний указ В.Ющенка за позовом БЮТ. У відповідь на це Секретаріат президента подав апеляцію на рішення окружного суду. Засідання апеляційного суду відкладалося кілька разів. Чергове засідання з приводу апеляції призначене на сьогодні.

Джерело:

РБК-Україна

Автор

Залиште коментар