Рада прийняла закон про захист від будівельних афер
Верховна Рада удосконалила фінансові механізми інвестицій в будівництво житла. За ухвалення в цілому законопроекту проголосували 242 депутата.
Закон розширює перелік істотних умов договору управління майном, додаючи до них термін договору управління майном, порядок повернення установнику управління майна, переданого в управління управителеві, і майна, придбаного управителем в результаті управління майном. Також до істотних умов віднесені права, обов’язки і відповідальність установника управління і управителя.
Закон також збільшує штрафи і відповідальність за порушення законодавства забудовників, управителів, регулюючих органів і місцевого самоврядування.
Окрім цього, закон розширює застосування таких фінансових інструментів, як сертифікати фондів операцій з нерухомістю (сертифікати ФОН), уточнюючи норми застосування їх в системі фінансово-кредитних механізмів.
Сертифікати ФОН закон відносить до пайових цінних паперів.
Закон визначає процедуру закріплення однієї квартири за одним інвестором, щоб уникнути шахрайства недобросовісних управителів.
Документ вводить також термін «проектна декларація» – документ, який містить інформацію про забудовника, підрядну організацію, управителя фонду фінансування будівництва, об’єкт будівництва і об’єкт фінансування.
Проектна декларація підлягає обов’язковій реєстрації в органах державного архітектурно-будівельного контролю і публікації в ЗМІ.
Автори законопроекту – народні депутати В’ячеслав Коваль, Олександр Черноволенко, Олександр Клименко (всі – фракція блоку «Наша Україна – Народна Самооборона»), Олег Ляшко, Валерій Писаренко (обидва – фракція Блоку Юлії Тимошенко), Юрій Каракай (фракція Партії Регіонів).
Законопроект зареєстрований у Раді 7 березня.
Нагадаємо, в першому читанні законопроект був прийнятий 23 вересня.